|
|
|
Kleiva-lekan 2012
Nok en gang prioriterte værguden Kleiva-lekan. I strålende sol, med duft av vår i lufta, boltret nærmere 150 deltagere og ledsagere fra hele Vesterålen seg. De bidro sterkt til at denne vinteraktivitetsdagen på Kleiva landbruksskole ble en suksess.
Mange av aktivitetene var kjente fra tidligere år. Deltakerne fikk blant annet prøve ansiktsmaling, aking, grilling, hestesko-kasting, scooterkjøring og hundeslede. Nytt av året var sanseløype. Dagen ble avsluttet med premieutdeling, diskotek og festmiddag.
For Vesterålen friluftsråd er Kleiva-lekan et viktig satsningsområde. Det er etablert et meget godt fungerende samarbeid mellom friluftsrådet og Sortland VGS avd. Kleiva i forhold til planlegging og gjennomføring av lekene. Elever fra ulike linjer ved Sortland videregående skole har sammen med lærerne ansvaret for å legge til rette for og gjennomføre aktivitetene. Dette inngår også som del av elevenes undervisning.
At arrangementet var vellykket i målgruppen var ikke vanskelig å se. Så mange smilende ansikter lyger ikke. Vi ser allerede frem til Kleiva-lekan 2013.
|
|
|